Манчестер Јунајтед

Роналдо: Добро мислење имам само за тројца соиграчи

Интервјуто кое Роналдо пред пет дена го направи со Пирс Морган и натаму е топ тема во фудбалскиот свет, а секој ден се зборува за различни теми за кои славниот Португалец го искажа своето мислење.
Read more

На Роналдо му се заканува астрономска казна

Тренерот на премиерлигашот Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, ќе има средба со клупското раководство на која ќе се разговара за евентуална казна за Кристијано Роналдо по повод контроверзното интервју кое португалскиот напаѓач го даде во раз
Read more

Англиските медиуми го возвратија ударот по шокантното интервју на Роналдо

Кристијано Роналдо даде ексклузивно интервју за Пирс Морган во кое го нападна тренерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, и го оцрни клубот.
Read more

Роналдо исфрлен од составот на Манчестер Јунајтед

Кристијано Роналдо нема да биде во составот на Манчестер Јунајтед за саботното премиерлигашко дерби против Челси, официјално соопшти вечерва клубот, додавајќи оти сите останати фудбалери се подготвени и фокусирани на претстојниот натпревар
Read more

Јунајтед признава дека погреши со Роналдо, ќе го пушти да си оди во јануари

По мачните летни месеци во кои отсуствуваше од тимскиот собир и дел од подготовките, оправдувајќи го непристигнувањето во Манчестер Јунајтед со лични причини, а во исто време медиумите пишуваа за неговата желба да го напушти клубот, Кристи
Read more
play_arrow

Тен Хаг: Не го ставив Роналдо бидејќи го почитувам

Манчестер Јунајтед доживеа дебакл во градското дерби против Манчестер Сити, а многумина се прашуваа зошто Кристијано Роналдо преседа на клупата за резерви и не влезе во игра.
Read more

Тен Хаг: Сакаме Роналдо да остане во Манчестер Јунајтед

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, по вчерашната победа го совлада Саутемптон со 1:0 во натпревар од 4. коло на англиската Премиер лига, изрази надеж дека напаѓачот Кристијано Роналдо ќе остане во клубот.
Read more

Наполи со непристојна понуда до Јунајтед за Роналдо

Управата на Наполи или намерно сака да го саботира заминувањето на Кристијано Роналдо од Манчестер Јунајтед, или со омаловажување гледа кон своите колеги од англискиот клуб - барем според она што го понудиле за реализација на трансферот.
Read more

Нани: Роналдо нема време за губење

Еден од старите другари на Роналдо и негов соиграч од Јунајтед и од репрезентацијата, Нани, го поддржа во намерата да си замине од сѐ послабиот Манчестер Јунајтед.
Read more

Kлучната причина за катастрофата на Јунајтед: Глејзер извадиле огромна сума од клубот

Специјализираниот сајт Swiss Ramble објави податоци за неверојатната сума на пари што сопствениците на Манчестер Јунајтед ги извадиле од клубот откако пристигнаа на „Олд Трафорд“.
Read more

Тен Хаг ги казни фудбалерите на Манчестер Јунајтед

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, ги казни своите фудбалери со вонреден тренинг по поразот од Брентфорд (1:4) во рамки на 2. коло од новата сезона во Премиер лигата, јавија денеска британските медиуми.
Read more
play_arrow

Де Хеа: Јунајтед го чинев 3 бода, лоша игра од моја страна

Вината за убедливиот пораз на Манчестер Јунајтед вчера против Брентфорд ја презеде голманот Давид де Хеа.
Read more
реклама

Хороскопски знаци кои ги очекува голема среќа во декември

Read more

Годишниот хороскоп за 2023 предупредува два хороскопски знаци

Read more

Најпопуларниот јутјубер ќе се кандидира за претседател на САД

Read more

Вработен во Катар стана интернет сензација: Попопуларен е и од Меси

Read more