Манчестер Јунајтед

Тен Хаг: Сакаме Роналдо да остане во Манчестер Јунајтед

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, по вчерашната победа го совлада Саутемптон со 1:0 во натпревар од 4. коло на англиската Премиер лига, изрази надеж дека напаѓачот Кристијано Роналдо ќе остане во клубот.
Read more

Наполи со непристојна понуда до Јунајтед за Роналдо

Управата на Наполи или намерно сака да го саботира заминувањето на Кристијано Роналдо од Манчестер Јунајтед, или со омаловажување гледа кон своите колеги од англискиот клуб - барем според она што го понудиле за реализација на трансферот.
Read more

Нани: Роналдо нема време за губење

Еден од старите другари на Роналдо и негов соиграч од Јунајтед и од репрезентацијата, Нани, го поддржа во намерата да си замине од сѐ послабиот Манчестер Јунајтед.
Read more

Kлучната причина за катастрофата на Јунајтед: Глејзер извадиле огромна сума од клубот

Специјализираниот сајт Swiss Ramble објави податоци за неверојатната сума на пари што сопствениците на Манчестер Јунајтед ги извадиле од клубот откако пристигнаа на „Олд Трафорд“.
Read more

Тен Хаг ги казни фудбалерите на Манчестер Јунајтед

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, ги казни своите фудбалери со вонреден тренинг по поразот од Брентфорд (1:4) во рамки на 2. коло од новата сезона во Премиер лигата, јавија денеска британските медиуми.
Read more
play_arrow

Де Хеа: Јунајтед го чинев 3 бода, лоша игра од моја страна

Вината за убедливиот пораз на Манчестер Јунајтед вчера против Брентфорд ја презеде голманот Давид де Хеа.
Read more

Роналдо одигра полувреме, па избега од Олд Трафорд

Кристијано Роналдо го одигра првиот натпревар сезонава за Манчестер Јунајтед во сенка на големата желба да го напушти клубот од „Олд Трафорд“.
Read more

Тен Хаг за Роналдо: Нeмa ништо ново, сметам на него и тој останува во клубот

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, вели дека ситуацијата околу иднината на Кристијано Роналдо во овој клуб не е променета и дека сѐ уште смета на Португалецот, што беше случај и претходно.
Read more
play_arrow
filter

Новите дресови на Јунајтед ќе ве вратат во времето пред модерниот фудбал

Пред Манчестер Јунајтед е многу напорно лето.  
Read more

На јахта наместо на тренинг: Роналдо не е со соиграчите од Јунајтед „поради семејни причини“

Ситуацијата околу Кристијано Роналдо станува вистинска драма откако португалскиот фудбалер не се појави на првиот тренинг на Манчестер Јунајтед „поради семејни причини“.
Read more
play_arrow

Манчестер Јунајтед „го спушти на земја“ Роналдо

Откако побара од раководството на клубот да го напушти клубот и да го продаде, Кристијано Роналдо доби болно „спуштање на земја“ од Манчестер Јунајтед.
Read more

Новиот менаџер на Манчестер Јунајтед ги промени сите терени во тренинг-центарот

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед денеска ги започнуваат подготовките за новата сезона, а менаџерот на тимот, Ерик тен Хаг, веќе пристигнал во Манчестер и ги дал првите и конкретни упатства во клупскиот тренинг-ц
Read more
реклама

Дијагнозата на рак повеќе не е смртна казна, 60% од случаите немаат јасна причина

Read more

Кина се закани дека ќе преземе акција откако САД го соборија балонот

Read more

Синоќа се случи еден од најспектакуларните нокаути досега

Read more

Twitter пукна од смеа за фотката на Ендрју Тејт со коса

Read more