Марцело Брозовиќ

Брозовиќ на суд го доби Кралот на папараците

Италијанскиот новинар и фотограф Фабрицио Корона мора да му плати отштета од 5.000 евра на хрватскиот фудбалер Марцело Брозовиќ и по 7.500 евра на аргентинскиот играч Мауро Икарди и неговата сопруга Ванда Нара.
Read more
play_arrow

Заврши сагата: Брозовиќ е нов играч на Ал Наср

Read more

Романо: Брозовиќ оди кај Роналдо во Ал Наср, ќе лапне 100 милиони

Веќе нема дилема - Марцело Брозовиќ наскоро ќе стане нов фудбалер на саудискиот клуб Ал Наср, пренесува познатиот италијански спортски новинар, Фабрицио Романо.
Read more

Барса не се откажува: Што му нуди на Брозовиќ?

Sky Sport Italia ги откри деталите од понудата што Барселона ја испрати до хрватскиот интернационалец и играч на Интер, Марцело Брозовиќ.
Read more

Од Брозовиќ сите се опростија, а тој појма нема за трансфер: Ова е лудо

Италијанскиот новинар Фабрицио Бјазин објави интересна кореспонденција со хрватскиот репрезентативец Марцело Брозовиќ, кој нема појма за неговиот потенцијален трансфер.
Read more
play_arrow

Синовите на Џеко и Брозовиќ шутираа на Меаца, публиката ги бодреше

Италијанските медиуми го снимија моментот по натпреварот помеѓу Интер и Удинезе на кој се гледа како синот на Един Џеко постигнува гол, што предизвика ентузијазам кај навивачите присутни на стадионот.
Read more

Брозовиќ ја одби Барселона

Изминативе неколку дена на големо се пишуваше дека хрватскиот репрезентативец е главна трансфер цел на каталонскиот клуб во зимскиот преоден рок.
Read more

Барселона испрати понуда за Брозовиќ

Marca, најчитаниот шпански спортски весник и Жерар Ромеро, новинар многу близок до Барселона, пишуваат дека лидерот во Ла Лига испратил понуда на Интер за Марцело Брозовиќ.
Read more

Лаутаро или Брозовиќ - сеедно: Интер 11-ти Мундијал по ред ќе има финалист

Вечерашниот полуфинален дуел помеѓу Аргентина и Хрватска ќе ја продолжи успешната традиција на калчолигашот Интер кој и 11-ти Мундијал по ред ќе има свој претставник во големото финале на ФИФА.
Read more

Брозовиќ на суд ја демантираше аферата со Ванда Нара: Имав проблеми со сопругата

Марцело Брозовиќ вчера сведочеше во рамките на судењето на новинарот Фабрицио Корона.
Read more

Интер реши еден проблем: Брозовиќ потпиша до 2026

По долги преговори италијанскиот шампион денеска конечно соопшти дека хрватскиот репрезентативец го продолжил договорот потпишувајќи нов со трајност до 2026 година.
Read more
filter

Брозовиќ од Интер плати операција на девојка од Скопје

Девојка од главниот град на Македонија која преку социјалните мрежи собираше средства за операција, ги собра во рекордно време откако хрватскиот фудбалер Марцело Брозовиќ го виде нејзиниот апел.
Read more
реклама

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Read more

Направете фалафел, евтино јадење за целото семејство

Read more

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Модриќ: Донесов одлука, сакам само таму да ја завршам кариерата

Read more