Марко Матераци

Матераци: Милан заслужува ЛШ, полош Јуве немам видено

Поранешната легенда на италијанскиот фудбал го даде своето мислење за актуелнава сезона во Серија А во која неговиот Интер е пред освојување на Скудетото.
Read more
play_arrow
filter

Времеплов: 14 години од инцидентот Матераци - Зидан

На 9 јули 2006 година во финалето од Мундијалот во Германија се сретнаа Италија и Франција во натпревар кој ќе остане вечно запаметен по скандалозниот дуел на Зинедин Зидан и Марко Матераци.
Read more
play_arrow

Матераци до Зидан: Некој се бањаше на дожд, некој во солзи

Марко Матераци уште еднаш го пецна Зинедин Зидан, но овој пат не за финалето од Мундијалот во 2006, туку за изгубеното Скудето на Јуве во последното коло во 2000 година.
Read more
реклама

Предупредување до над 48 милиони луѓе: Следува пекол на Земјата

Read more

Јадрото на Земјата станува сѐ погусто од едната страна, научниците не знаат зошто

Read more

Што ќе се случи ако правите 300 „чучњеви“ секој ден, цел месец?

Read more

Кит проголта нуркач, па го исфрли неповреден

Read more