Марс

play_arrow

Perseverance произведе кислород на Марс

Роверот на НАСА повторно се запиша во историјата. Роботското возило претвори јаглерод диоксид од атмосферата на Марс во кислород, што е прв таков случај на друга планета.
Read more
play_arrow

НАСА денеска ќе го тестира Ingenuity на Марс

НАСА денеска ќе го тестира летот на минијатурниот хеликоптер Ingenuity  на површината на Марс, што ќе биде првиот лет на какво било летало контролирано од друга планета.
Read more

Ровери на Марс: Некој работи, некој праќа селфиња

Роверот Perseverance на НАСА можеби уште се снаоѓа во новиот дом – кратерот Језеро - но во меѓувреме, роверот Curiosity „растури“ од правење
Read more
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more