машко-женски односи

Како да ги прифатите мааните на вашиот партнер?

Психолозите често нагласуваат колку е важно да се прифатат слабостите на партнерот во остварувањето здрава љубовна врска.
Read more

Студија одговори на вечното прашање: Дали мажите и жените можат да бидат „само пријатели“?

Истражувачите ги прашале жените и мажите кои се пријатели што навистина мислат - и добиле многу различни одговори.
Read more

Кои три знаци најчесто бркаат помлади мажи?

И додека врските меѓу постара жена и помлад маж во последно време стануваат сè почести, многумина сè уште не ги прифаќаат како што треба. Сепак, има и такви жени кои едноставно копнеат по помлади мажи.
Read more

Мажите откриваат кои се најчестите причини зошто се „оладиле“ кон партнерката

Почетоците на врските и браковите се спонтани, забавни, сѐ се одвива глатко, возбудата е на високо ниво, очекувањата уште повисоко.
Read more

Мажите не успеваат да манипулираат жени што имаат со одредени особини

Иако манипулаторите користат различни техники за да ве убедат во нешто, постои една група на луѓе што не можат да ја контролираат. Тоа зависи од карактеристиките на самата личност и нејзините внатрешни сфаќања.
Read more

Како несвесно си го претворате бракот во пекол?

Се чини дека кога ќе се појават проблеми во бракот, таа прекрасна идеја дека ќе живеете среќно до крајот на животот со вашата сакана личност засекогаш паѓа во вода.
Read more

Со колку партнери жената треба да спие за да го избере вистинскиот?

Read more

Откриено што мислат мажите за интелигентните жени

Интелигентните жени им се привлечни на мажите, сè додека не влезат во конфликт со нив. Едно од вечните прашањa е дали мажите сакаат паметни жени?
Read more

Кој побрзо се вљубува, мажите или жените?

Интересно истражување откри кој побрзо се вљубува, мажите или жените.
Read more

Паровите кои заедно чуваат пари, заедно и остануваат

Read more

Какви мажи сакаат жените?

Сигурно досега повеќе пати сте размислувале каков маж сакате покрај вас. Кои физички карактеристики кај мажите им се најважни на жените?
Read more

Како да препознаете дали партнерот ве лаже?

Read more
реклама

Месечен хороскоп за април: Три знака ќе имаат животен пресврт

Read more

Том Хенкс со години се бори со тешка болест која ја добил поради улога

Read more

Зошто Германија и Јапонија сериозно се вооружуваат?

Read more

Пресврт - iOS 17 ги носи најбараните функции на iPhone

Read more