Масимилијано Алегри

Алегри: Јувентус загуби пет бода на почетокот на сезоната, но мора да учиме од ова

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри ги кажа своите впечатоци по првите две кола во новата сезона во Серија А.
Read more

Алегри објасни зошто Роналдо беше на клупа во Удине

Оставањето на Кристијано Роналдо на клупата за резерви на вчерашното гостување кај Удинезе само ги подгреа шпекулациите за негово заминување. Затоа, тренерот Масимилијано Алегри мораше да даде добро објаснување.
Read more
play_arrow

Алегри уште е лут: Ако Бонучи сака капитенска лента, нека си купи

Старо-новиот тренер на Јувентус, Масимилијано Алегри на вчерашната прес-конференција ги назначи капитените на „Старата дама“.
Read more

Алегри го скрои новиот Јувентус, се чека само на Роналдо

Масимилијано Алегри денеска се состана со директорите на Јувентус за да го претстави својот план за летниот преоден рок, објавија сите релевантни италијански медиуми.
Read more

Алегри се врати на клупата на Јувентус

Италијанскиот фудбалски стратег Масимилијано Алегри се врати на клупата од каде замина пред две години, потпишувајќи според медиумските извештаи четиригодишен договор со екипата на Јувентус, вреден девет милиони е
Read more

Кој ќе го наследи Зидан во Реал Мадрид?

Францускиот стручњак Зинедин Зидан дефинитивно одлучи да го напушти Реал Мадрид и повеќе нема да биде тренер на „Кралскиот клуб“, објави добро информираниот италијански новинар Фабрицио Романо, а веста ја потврдиј
Read more

Официјално: Конте по освоената титула повеќе не е тренер на Интер

Италијанскиот тренер Антонио Конте го напушти Интер со кој оваа сезона стана шампион на Италија, потврди миланскиот клуб.
Read more

Алегри: Oдбив само еден клуб

Масимилијано Алегри откри дека одбил само една понуда, онаа на Реал Мадрид пред три години.
Read more

Алегри пред две години го одбил Реал Мадрид

Масимилијано Алегри откри дека пред две години одбил да седне на клупата на Реал Мадрид, клупа за која многумина сонуваат.
Read more
реклама

Нови протоколи за работа за кафетериите и рестораните

Read more

Најскапиот руски автомобил се распродаде за само неколку дена

Read more

Која е новинарката што го збуни Путин?

Read more

Претставени очила кои го прекриваат целото лице, би ги носеле ли?

Read more