Мауро Икарди

Ванда ги разбранува страстите: Икарди се враќа во Италија?

Read more

Брозовиќ на суд го доби Кралот на папараците

Италијанскиот новинар и фотограф Фабрицио Корона мора да му плати отштета од 5.000 евра на хрватскиот фудбалер Марцело Брозовиќ и по 7.500 евра на аргентинскиот играч Мауро Икарди и неговата сопруга Ванда Нара.
Read more

Икарди потпиша тригодишен договор со Галатасарај

Турсискиот гигант Галатасарај и аргентинскиот напаѓач Мауро Икарди ја продолжија соработката откако на напаѓачот му истече позајмицата.
Read more

Икарди има четири понуди да се врати во Серија А

Read more
filter

Се разведуваат Икарди и Ванда: Крај на најконтроверзната љубовна приказна во спортот

Аргентинскиот фудбалер Мауро Икарди и неговата сопруга (и воедно негов агент) Ванда Нара повеќе не се заедно, објави Ванда на својот профил на Instagram.
Read more

Почетино ја коментираше ситуацијата со Донарума и Икарди

Аргентинскиот стратег конечно проговори за двајцата играчи на ПСЖ кои се незадоволни од статусот кој го имаат во клубот.
Read more

Меси на прославата за Златна топка ги покани сите играчи на ПСЖ, освен еден

Лео Меси по седми пат ја освои Златната топка во Париз и заврши пред Роберт Левандовски.
Read more

Која е актерката со која Икарди ја изневери Ванда?

Аргентинскиот модел и фудбалски агент Ванда Нара го остави сопругот Мауро Икарди. Крајот на седумгодишната љубов следи по аферата на фудбалерот со аргентинската актерка Марија Еухенија Суарес.
Read more
play_arrow

Икарди на гостување, крадци во неговиот дом

Домот на Мауро Икарди и Ванда Нара бил посетен од крадци кои си се почастиле додека Аргентинецот беше со својот тим на гостување.
Read more

Ванда Нара провоцира: Без љубов нема дерби, честитки за пријателите во Милан

Ванда Нара испрати контроверзна порака преку социјалните мрежи по вчерашниот пораз на Интер од Милан со 1:2 во Дерби дела Мадонина.
Read more

Икарди: Нејмар и Мбапе се перфекција од соиграчи

Аргентинецот упати низа пофалби за своите соиграчи, а особено Нејмар го опиша сосема различно од она што го претставуваат медиумите.
Read more

ПСЖ и Интер се договорија за Икарди

ПСЖ и Интер конечно се договорија околу иднината на Мауро Икарди: Аргентинецот останува во Праиз со перманентен трансфер вреден речиси 60 милиони евра.
Read more
реклама

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Read more

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Направете фалафел, евтино јадење за целото семејство

Read more

Што точно му прави шолја кафе на телото од минута во минута?

Read more