Меколи Калкин

Меколи Калкин стана татко

Од „Сам дома“ до „полна куќа“ – актерот Меколи Калкин го доби првото дете со партнерката Бренда Сонг.
Read more

Дали би ја носеле оваа маска која стана хит на интернет?

Меколи Калкин, популарниот Кевин од култниот филм „Home Alone“ стана хит на интернет поради неговата оригинална маска за лице.
Read more
реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more