Месечина

НАСА: Лунарниот циклус ќе предизвикува поплави во крајбрежните подрачја меѓу 2030 и 2040

Зачестени поплави ќе го погодуваат брегот на САД во текот на 2030-те поради редовниот лунарен циклус, што ќе го интензивира покачувањето на нивото на морето, што веќе се случува поради климатските промени, покажува студија на научниците од
Read more

Какви затемнувања на Сонцето постојат?

Постојат три различни видови на затемнување на Сонцето кои се случуваат на небото.
Read more
play_arrow

НАСА ја најави најспектакуларната крвава супермесечина за 2021

Првото целосно затемнување на Месечината во последните две години ќе се случи денеска: тоа ќе биде крвава супермесечина што ќе може да се види од делови на Азија, Австралија, САД и Јужна Америка, објави НАСА.
Read more
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more