Messenger

Facebook воведе мали, но важни промени

Facebook претстави неколку нови работи за Messenger.
Read more

Три нови опции на Facebook Messenger

Messenger ќе добие неколку нови опции, соопшти Facebook.
Read more

„Паднаа“ Instagram, WhatsApp и Messenger

Instagram не функционира веќе некое време ширум светот, а корисниците пријавуваат различни проблеми.
Read more

Facebook најави: Наскоро ќе бидете побезбедни на Messenger

Facebook објави дека ќе ги зајакнe опциите за контрола на безбедностa кога станува збор за апликацијата Messenger, односно корисниците ќе можат да избришат голем број сомнителни пораки одеднаш.
Read more

Недостапни некои функции на Messenger и Instagram – дали сте засегнати и вие?

Facebook ги извести корисниците на Messenger и Instagram во Европа дека некои функции во моментот се привремено недостапни.
Read more
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more