Microsoft

play_arrow

Како да го преземете Windows 11? Првата верзија е веќе достапна

Microsoft официјално го претстави Windows 11 на 24 јуни, давајќи му го на светот првиот поглед на новиот дизајн, карактеристики и подобрувања во перформансите што доаѓаат во оперативниот систем за 2021 година.
Read more

Чао Internet Explorer, нема да ни фалиш

Microsoft конечно соопшти кога ќе го пензионира Internet Explorer.
Read more

Microsoft сака да го купи Discord за 10 милијарди долари

Изгледа дека популарната комуникациска платформа, омилена меѓу гејмерите, го привлече вниманието на Microsoft, пишува Bloomberg.
Read more

Windows Hello го користат 84% од корисниците на Windows 10

Во последниве години, Microsoft е голем поборник за биометрика при регистрација на уреди, услуги и системи и се чини дека ваквиот став има смисла бидејќи можностите што ги нуди во овој поглед рапидно се шират во о
Read more
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more