Мик Шумахер

play_arrow
filter

Мик Шумахер го возеше Jordan 191 - првиот болид на татко му

Оние што беа во близина на патеката Силверстоун завчера можеа да го слушнат добро познатиот звук на болидот на Формула 1 со мотор V8.
Read more

Синот на Шумахер стана шампион во Формула 2

Германскиот возач Мик Шумахер е шампион во Формула 2 за сезоната 2020. Неговиот татко е познатиот возач на Формула 1, Михаел Шумахер.
Read more

Шумахер: Подготвен сум за Формула 1

Возачот на Формула 2, Мик Шумахер, син на седумкратниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, прокоментира дали е подготвен да ги следи стапките на неговиот татко.
Read more
реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more