Миле Јанакиески

Груевски осуден на девет години затвор, Јанакиевски на три за случајот „ТНТ“

Кривичниот суд Скопје, првообвинетиот во случајот „ТНТ“ Никола Груевски (во бегство), го прогласи за виновен и го осуди на девет години затвор, додека обвинетиот поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, е осуден на три го
Read more

Одложено судењето за „Шпански скали“, Јанакиески во самоизолација

Read more

Јанакиески: Груевски ме прашуваше за локациите на Парк шумата Водно

Скопје, 2 декември 2021 (МИА) – Никола Груевски, обвинет во случајот „Плацови на Водно”, од позиција на претседател на Комитетот за градежна експанзија (КГЕ), лично се интересирал за неколку земјишта во делот на П
Read more