МКЦ

„Skopje Vinyl Convention“ денеска во МКЦ

Во Младинскиот културен центар - Скопје денеска ќе се одржи 5-тото издание на „Skopje Vinyl Convention“.
Read more
play_arrow

Денеска ќе се одржи јубилејното 10-то издание на Здраво Млади

По јубилеен десетти пат во Младинскиот културен центар во Скопје ќе се одржи популарниот фестивал Здраво Млади.
Read more
play_arrow

„Mayhem“ го одложи настапот во Скопје за 2021 година

Норвешкиот метал бенд „Mayhem“ наместо во октомври гостувањето во Скопје го презакажа за март наредната година.
Read more
filter

Како беше на МКЦ за Скопје?

Настанот „МКЦ за Скопје“ се одржа во неделата како дел од одбележувањето на годишнината од скопскиот земјотрес.
Read more

„МКЦ за Скопје“ – мултимедијален настан за 57 години од скопскиот земјотрес

„МКЦ за Скопје“ е насловен мултимедијалниот настан кој в недела, 26 јули, ќе го организира Младинскиот културен центар за одбележување 57 години од скопскиот катастрофален земјотрес.
Read more
play_arrow

Прво издание на фестивалот „Крај Вардарот Џез“ во МКЦ парк

Во организација на дискографската куќа PMGJazz на 23 и 24 јули, во паркот позади МКЦ ќе се одржи првото издание на фестивалот „Крај Вардарот Џез“.
Read more

Со претпазлив оптимизам, фестивалот Здраво Млади најавен за 27 август

По повод десеттoто јубилејно издание на скопскиот летен фестивал Здраво Млади, на 27 август во паркот на Младинскиот културен центар ќе се одржи 12-часовно забавување со најновото од алтернативната музичка сцена.
Read more
Концерт на „Фолтин“ на 14 февруари во МКЦ

Концерт на „Фолтин“ на 14 февруари во МКЦ

Read more
Колективна радост за „Медена земја“: МКЦ организира групно гледање на Оскарите

Колективна радост за „Медена земја“: МКЦ организира групно гледање на Оскарите

„Оскари во МКЦ (пренос во живо)“ – вака е насловен настанот кој Младинскиот културен центар во Скопје го објави на социјалните мрежи, откако целата земја вчера ја израдува веста дека македонскиот документарец „Медена земја“ доби две номина
Read more
Мал новогодишен саем на книга од денеска до 28 декември во МКЦ

Мал новогодишен саем на книга од денеска до 28 декември во МКЦ

Од денеска до 28 декември во горното фоаје во Младинскиот културен центар ќе се одржува 10. Мал новогодишен саем на книга во организација на издавачката куќа „Темплум“.
Read more
НЕкултура: 15 артисти од електронската, рок и џез сцена вечерва во МКЦ

НЕкултура: 15 артисти од електронската, рок и џез сцена вечерва во МКЦ

На деветтото по ред издание на фестивалот ПМГ Рекордингс „НЕкултура“ денеска во МКЦ на три подиуми за танц, ќе настапат 15 артисти од електронската, рок и џез сцена, признати музички автори, изведувачи од домашната и меѓународна сцена.
Read more
реклама

Нови протоколи за работа за кафетериите и рестораните

Read more

Најскапиот руски автомобил се распродаде за само неколку дена

Read more

Која е новинарката што го збуни Путин?

Read more

Претставени очила кои го прекриваат целото лице, би ги носеле ли?

Read more