мкфејл

Добар превод

Read more

Ни срам, ни перде - како се крадат текстови во македонското новинарство?

Во држава каде довербата во судството е 4% (и тоа е многу) никому не е гајле кога неовластено се препишуваат (читај CTRL-C + CTL-V) текстови, сѐ додека текстот не е твој.
Read more

Свети Џорџи од Чаир

Општина Чаир < официјална веб-страница < некој вид на македонска верзија < профил на општината < верски објекти:
Read more

Апасиев и Раде од Ѓорче „измамија“ неколку медиуми

Read more

Откриено зошто во МНР не ги знаат знамињата

Неколку дена по новата срамна бламажа кога пред странска делегација македонското Министерство за надворешни работи успеа да го згреши знамето на гостите, ширум интернетот
Read more
play_arrow

Бравурозен хајлајтс на кумановски начин

Фудбалскиот третолигаш Башкими од Куманово објави необичен хајлајтс од нивниот натпревар од изминатиов викенд против Петровец, кој го доби со 2:0.
Read more
filter

Директен пренос со пречки во живо

Read more

Снајди се и паркирај под сенка

Скопје и сѐ е можно! За паркинг место, особено бесплатно, скопјани се подготвени да отидат каде било, очигледно.
Read more
filter

Прочитај упатство пред да затнеш пластикомат

Веќе некое време низ Скопје се поставени пластикомати со кои граѓаните можат да рециклираат шишиња и лименки и притоа да добиваат поени кое потоа се претвората во вредносни ваучери.
Read more
play_arrow

Кулушевски одби да даде интервју на македонски јазик

Шведскиот репрезентативец кој секое лето доаѓа на одмор во Охрид одби да зборува на македонски јазик пред камерите на Sportklub по поразот од Манчестер Јунајтед.
Read more
play_arrow

Водопад за добредојде на патниците во Скопје

„Природен“ водопад на влезот од Меѓуградската австобуска станица во македонската метропола се обидува да ги одврати патниците да го напуштат градот.
Read more

Македонскиот новинар за Златна топка на Левандовски не му дал ниту бод

Јавно објавените гласови за Златната топка на France Football покажуваат дека македонскиот новинар на фаворитот Роберт Левандовски не му дал ниту еден единствен бод.
Read more
реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more