ММА

Вајт откри неверојатна награда што Путин му ја дал на Хабиб откако го среди Мекгрегор

Претседателот на УФЦ, Дејна Вајт, во подкастот „Games with Names“ откри дека рускиот претседател Владимир Путин богато го наградил Хабиб Нурмагомедов откако го победил Конор Мекгрегор.
Read more
play_arrow

ММА борач исполни желба на OnlyFans ѕвезда да заспие со борачки зафат

Во пресрет на боксерскиот меч меѓу ММА борачот Дилон Данис и јутјуберот Логан Пол на прес-конференција во Манчестер се случи и една навистина необична сцена.
Read more

Полски ММА борач му се закани на Ибра со ќотек

Златан Ибрахимовиќ на крајот од минатата сезона стави крај на својата блескава фудбалска кариера, но далеку од тоа дека во пензија му е досадно и нема противници.
Read more

Нова трагедија во ММА: Загина младата Шели Лип

Младата 21-годишна ММА борачка загина во сообраќајна несреќа неколку недели пред најважната борба во нејзината кариера, која беше на самиот почеток.
Read more
filter

Пејџ ВанЗант продаде картичка со бакнеж за 13.200 долари

Американската ММА борачка Пејџ ВанЗант продолжува да си го развива бизнисот надвор од октагонот и прилично добро ѝ оди заработката.
Read more
play_arrow
filter

Несреќен уличен крадец: Ограбил жена па налетал на ММА борач

Еден уличен крадец во Бразил немаше среќа со својот поход бидејќи на местото на грабежот се погоди ММА борач кој со два потега го среди.
Read more

Мекгрегор се набилда, не го собира низ врата

Ирскиот ММА борач Конор Мекгрегор неодамна направи значајна физичка трансформација додека се подготвува да се врати во октагонот.
Read more
play_arrow
filter

Наследникот на Хабиб го уништи Оливеира: Ислам Махачев е новиот шампион на УФЦ

Ислам Махачев е новиот шампион на УФЦ во лесна категорија, откако синоќа во втората рунда го принуди Чарлс Оливеира да се потчини.
Read more
play_arrow

Поранешниот најсилен човек во светот со нокаут го онесвести противникот

Полскиот ММА борач Мариуш Пуџановски спектакуларно го нокаутираше Михал Матерла на KSW  70 настанот одржан во Полска.
Read more
play_arrow

Бизарни ММА борби: Како изгледа борбата меѓу маж тежок 240 kg и противничка од 60 kg?

Во ММА натпревар организиран од рускиот Epic Fight Championship се соочија Григориј Чистјаков, тежок 240 килограми и Александра Степакова, која тежи околу 60 килограми.
Read more
play_arrow

Варварска ММА борба: Удирал онесвестен противник, навивачите згрозени

Неодамнешен ММА настан во Полска, каде што две „екипи“ се тепаа меѓу себе истовремено во кафез, беше жестоко критикуван од навивачите откако еден од борачите бил удиран во главата додека бил во несвест.
Read more
play_arrow

Погледнете во каков кафез се одржа ММА борба во Полска

Во Полска се одржа модифицирана ММА борба во минијатурен кафез.
Read more
реклама

Земјотрес во Скопје

Read more

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more