морков

Одличен вид и блескава кожа: Што може (а што не) да се постигне со јадење моркови?

„Јади моркови, добри се за очите.“ Оваа реченица често сме ја слушале кога сме биле деца.
Read more

Витаминска бомба за одбрана од вируси

За да го заштитите организмот од сезонските вируси и грипот, овој период јадете зеленчук што ги подобрува имунитетот, кардиоваскуларниот систем и помага при анемија и замор.
Read more

Вистина или мит: Дали морковите го подобруваат видот?

Здравата исхрана е една од клучните работи за добро функционирање на организмот. Кога се зборува за тоа која храна е најдобра за видот, на многумина прво што им доаѓа на ум се морковите.
Read more

Кои луѓе не смеат да јадат моркови?

Read more
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Илон Маск го исмева Зеленски кој бара помош за одбрана од руската агресија

Read more

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Read more

Голем месечен хороскоп за октомври: Кој ќе доживее трансформација на годината?

Read more