мусака

Мусака со тиквички и топен кашкавал

Денеска ви пренесуваме рецепт за мусака со тиквички, исто толку вкусна како и останатите варијанти на ова популарно јадење.
Read more

Идеја за ручек без месо: Мусака од модри патлиџани

Мусаката од модар патлиџан без месо е одлична за топлите летни денови, а рецептот е многу едноставен.
Read more

Предлог за ручек: Печен компир со тиквички и кашкавал

Едноставен, брз и вкусен ручек.
Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Мусака на италијански начин

Италијанската мусака е многу подобра од класичната, додадена е една состојка која дава подобар вкус.
Read more

Рецепт на денот: Мусака со пилешко и шампињони

Ако сакате да подготвите лесен и брз протеински ручек оваа комбинација од пилешко месо и шампињони е идеална за вас.
Read more
реклама

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Приватните превозници во петок ќе го блокираат Скопје со 200 автобуси

Read more

Дали беше паметно да оживееме древни вируси од сибирскиот вечен мраз?

Read more

Како киселата зелка го чува имунитетот?

Read more