најплатен спортист

Осака е најплатената спортистка во светот

Јапонката Наоми Осака е спортистката која заработила најмногу пари минатата година, според студијата на американското списание Forbes.
Read more

Половина милијарда долари - Патрик Махомс го потпиша најскапиот договор во историјата на спортот

Патрик Махомс потпиша нов договор со НФЛ екипата Канзас Сити Чифс и стана најплатениот спортис во историјата.
Read more
реклама