Наполи

Официјално: Конте е нов тренер на Наполи

Антонио Конте и официјално е нов тренер на Наполи. Преговорите, кои траеја повеќе од една недела, завршија.
Read more

Во Милан го бркаат, Наполи го сака: Пиоли ќе го воскреснува гигантот од југот?

Во Наполи сѐ е далеку од идеално. По шампионската сезона се очекуваше клубот во сопственост на Аурелио де Лаурентис да биде доминантна и конкурентна сила во Европа, или барем во Серија А.
Read more

Антонио Конте се враќа: Ќе преземе тим што пропаѓа

Италијанскиот трофеен стручњак Антонио Конте од следната сезона би требало да го предводи Наполи, кој оваа сезона игра под очекувањата откако лани го освои Скудетото.
Read more

Sport Italia: Се подготвуваат револуционерни промени во Наполи

Наполи минатата сезона ја освои Серија А. Тоа беше трета титула во клупската историја и прва од 1990 година. Сезоната по освојувањето на титулата е вистински кошмар за „Партенопеите“. Во финишот на сезоната, Наполи се наоѓа на 8.
Read more

Канаваро: Наполи би го водел бесплатно, ама Де Лаурентис не ме бара

Фабио Канаваро откри дека би прифатил да биде тренер на Наполи и без плата бидејќи тоа би било исполнување на неговиот сон. Но, претседателот Аурелио Де Лаурентис никогаш досега не го побарал.
Read more

Холанд за малку ќе завршел во Наполи, Рајола го премислил Де Лаурентис

Претседателот на Наполи откри како сакал да го купи Ерлинг Холанд уште кога бил во Салцбург, но на пат му застанал агентот Мино Рајола.
Read more
play_arrow

Наполи го размонтрира Сасуоло

Во заостанатиот натпревар од 21. коло вечерва Наполи на гостински терен го торпедираше Сасуоло совладувајќи го со 6:1.
Read more

Наполи го отпушти и Маѕари, замената доаѓа од Словачка

Низата лоши резултати доведе до тоа Наполи да се раздели со вториот тренер оваа сезона. Претседателот на клубот, Аурелио де Лаурентис, реши да му врачи отказ на Валтер Маѕари.
Read more
play_arrow

Маѕари по дебаклот од Фрозиноне: Им се извинувам на сите

Наполи синоќа доживеа вистински дебакл на домашен терен од малиот Фрозиноне, изгуби со понижувачки 4:0 и е елиминиран од Копа Италија.
Read more

Де Лаурентис: Фала богу не го донесов Енрике, видете што прави во ПСЖ

Наполи во неделата загуби на домашен терен од Фиорентина со 3:1. Актуелниот шампион по осум кола има 7 поени помалку од лидерот во Серија А, Милан.
Read more

Мафијаш уапсен по 11 години во бегство: Го издала страста за Наполи

Еден од најопасните италијански бегалци е фатен во Грција, откако фотографијата на која го бодри својот омилен фудбалски тим ѝ откри на полицијата каде се наоѓа.
Read more

Спалети: Немам што повеќе да му дадам на Наполи во моментов

Лучано Спалети и дефинитивно нема да го води Наполи во наредната сезона. Тоа го потврди на прес-конференцијата во пресрет на денешниот последен меч за „Партенопеите“ оваа сезона против Сампдорија.
Read more
реклама