НАТО

НАТО ја повика Русија итно да го обнови учеството во договорот за жито

Read more

Заедничка изјава на Пендаровски и претседатели на НАТО земји-членки за руската одлука за анексија на украински територии

Read more

НАТО покрена истрага за хакирани воени податоци што се продаваат на интернет

НАТО покрена истрага за кражба на податоци од доверливи воени документи кои хакерска група ги понудила на продажба на интернет, пренесе BBC.
Read more

Руска салата на менито на НАТО самитот во Мадрид

Додека лидерите на НАТО се собираат во Мадрид на самитот кој се одржува во сенка на руската инвазија на Украина, центарот на вниманието падна на сеприсутниот главен производ кој се наоѓа во баровите и рестораните низ Шпанија: руската салат
Read more

Русија жестоко им се закани на Шведска и на Финска

Руското министерство за надворешни работи им се закани на Шведска и на Финска поради одлуките да се приклучат на НАТО сојузот.
Read more

Лукашенко: Белорусија нема да остане на страна доколку мировници на НАТО дојдат во Украина

Белорускиот претседател, Александр Лукашенко, денеска изјави дека доколку мировниците на НАТО дојдат во Украина, постои опасност од Трета светска војна и во тој случај Белорусија нема да остане на страна.
Read more

Германски медиуми: Ако НАТО урне руски авион, третата светска војна станува прашање на време

Руските ракетни напади во близина на полската граница покажуваат колку малку нè дели од тоа НАТО да се вмеша во конфликтот, пишуваат германските медиуми.
Read more

Најсериозното предупредување на НАТО досега: Сѐ поизвесно е дека Русија ќе нападне

Се зголемува бројот на руски војници на украинската граница, а можен напад е сѐ поизвесен, изјави денеска генералниот секретар на НАТО по средбата со британскиот премиер Борис Џонсон во Брисел.
Read more
реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more