НБА

НБА: Атланта во „источното“ финале, Феникс поведе на Западот

Read more

Во осмиот обид Тони Кукоч конечно влезе во Kуќата на славните

Легендата на хрватската кошарка конечно се здоби со признанието после седум неуспешни обиди.
Read more
play_arrow

Вестбрук дојде до 181. трипл-дабл и влезе во НБА историјата

Расел Вестбрук ноќеска го постигна својот трипл-дабл број 181 во кариерата и со тоа си обезбеди место во историјата на најдобрата кошаркарска лига на светот.
Read more
play_arrow

Дабл-дабл на Јокиќ, Дурент ѝ заби 42 поена на Индијана

По којзнае кој пат сјајниот Никола Јокиќ го предводеше Денвер до нова победа, а брилијантен настап имаше и Кевин Дурент.
Read more
play_arrow

Дончиќ се разбуди и го среди Милвоки

По дебалкот вчера, Словенецот ноќеска повторно брилјираше и му донесе победа на Далас против третопласираниот на Истокот.
Read more
play_arrow

Нова сјајна победа за Јута, Шарлот го изненади Сан Антонио

Осум натпревари се одиграа ноќеска во најдобрата кошаркарска лига на светот, а за издвојување е новата победа на Јута Џез, како и изненадувањето во Сан Антонио.
Read more
play_arrow

Дончиќ и Јокиќ со нови одлични партии, Далас победи, Денвер загуби

Играчите на Далас и Денвер, Лука Дончиќ и Никола Јокиќ, продолжија со блескавите партии во најдобрата кошаркарска лига на светот.
Read more
play_arrow

Дончиќ со трипл-дабл го реши тексашкото дерби

Словенечкиот центар брилјираше во победата на Далас над Сан Антонио прославувајќи трипл-дабл во големата победа на својот тим.
Read more
play_arrow

Клиперс потопен во Мемфис

Ородолжува топло-ладно серијата на тимот од Лос Анџелес откако ноќесна тотално потфрли на гостувањето кај Гризлис.
Read more
play_arrow

Дончиќ стана најмлад играч кој постигнал 30 трипл-дабл

Девет натпревари се одиграа ноќеска во НБА, имаше два одложени, а повторно во центарот на вниманието е словенечката ѕвезда.
Read more
play_arrow

Јокиќ се погрижи за Оклахома, шеста победа во низа за Јута

Со дабл-дабл српскиот центар го предводеше Денвер до домашна победа над тимот на Оклахома, додека домашниот терен го искористи и Јута за нова победа.
Read more
play_arrow

Дончиќ го помина легендарниот Џордан на вечната трипл-дабл листа

Лука Дончиќ имаше ноќ за паметење во НБА лигата и покрај поразот на Далас од Чикаго од 117:101, откако стигна до својот 29 трипл-дабл ефект во кариерата.
Read more
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more