НБА

play_arrow

Феникс по 28 години избори финале во НБА лигата

Предводени од Крис Пол и Девин Букер, екипата на Феникс Санс стигнаа до четвртата победа и ја затворија серијата со Лос Анџелес Клиперс во одлучувачката пресметка во Западната конференција.
Read more
play_arrow

Милвоки на крилјата на Мидлтон поведе против Атланта

Тимот на Милвоки Бакс дојде до втората победа и пресврт во полуфиналната пресметка со Атланта Хокс совладувајќи ја со 113:102.
Read more
play_arrow

Шампионот Лејкерс испадна уште во првата фаза од плеј-офот

НБА ќе добие нов шампион сезонава откако ноќеска актуелниот шампион Лос Анџелес Лејкерс испадна уште во првата фаза од плеј-оф разигрувањето и тоа од Феникс Санс.
Read more

Вестбрук постави рекорд во НБА лигата со најмногу трипл-дабл

Кошаркарот на Вашингтон, Расел Вестбрук, постави рекорд во историјата на НБА лигата за најмногу трипл-дабл.
Read more
play_arrow

Лудиот бескраен напад на Денвер

Кошаркарите на Демвер Нагетс изминатава ноќ ја победија Индијана Пејсерс, но натпреварот го одбележа еден нивен луд напад кога едноставно противникот не можеше да дојде до топката.
Read more
play_arrow

Доминација на Јокиќ - убедлива победа на Денвер

Кошаркарите на Денвер Нагетс ги совладаа Индијанa Пејсерс со резултат 121:106, при што клучна улога одигра Никола Јокиќ.
Read more
play_arrow

Леброн: 35.000

Леброн Џејмс стана само третиот играч во историјата на НБА лигата што ја минал границата од 35.000 постигнати поени.
Read more
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more