НБА

play_arrow

Дончиќ е незапирлив - 60 години никој немал ваков почеток на сезоната

Лука Дончиќ продолжи да брилјира сезонава играјќи нова партија за паметење со која влезе во историјата на НБА.
Read more

НБА анкета: Дончиќ прв кандидат за МВП, Милвоки за шампион

Кошаркарот на Далас, Словенецот Лука Дончиќ, е главен кандидат за најкорисен играч во новата сезона, покажуваат резултати од анкетата која челниците на НБА лигата ја спровеле со генералните менаџери на сите клубови, објавија денеска америк
Read more

Лејкерс потпишаа договори со синовите на Шекил О'Нил и Скоти Пипен

Лос Анџелес Лејкерс потпишаа договори со синовите на двете НБА легенди, Шекил О'Нил и Скоти Пипен, кои очигледно ќе добијат наследници во најсилната светска кошаркарска лига.
Read more
play_arrow

Далас го згази Портланд со 50 разлика, Дончиќ доби суспензија

Одличниот Лука Дончиќ одигра феноменално на дуелот на Далас против Портланд во претпоследното коло од НБА лигата.
Read more
play_arrow

Јокиќ ги растури Лејкерс и ги доближи до голем дебакл во нивната историја

Кошаркарите на Денвер Нагетс ги совладаа Лејкерс со 129:118 во Лос Анџелес, со што тимот преполн со ѕвезди е на чекор од неквалификување во плеј-офот. За Лејкерс тоа сигурно би бил еден од најголемите дебакли во историјата.
Read more
play_arrow

Феноменалниот Јокиќ го запиша и 19-тиот трипл-дабл сезонава

Кошаркарите на Денвер Нагетс победија на гости кај Шарлот Хорнетс со 113:109 благодарение на извонредната партија на Никола Јокиќ кој оствари трипл-дабл.
Read more
play_arrow

Незапирливиот Јокиќ за само 26 минути донесе нова победа за Денвер

Кошаркарите на Денвер Нагетс го совладаа Вашингтон Визардс со 127:109 во „Капитал Уан“ арената во Вашингтон, а нова одлична партија пружи српскиот центар Никола Јокиќ.
Read more
play_arrow

Ол-стар викендот отворен со кошарка каква што досега не сме виделе, Канингем МВП на турнирот

Ол-стар викендот во НБА започна со кошарка во нов формат откако Rising Star Challenge се играше турнирски.
Read more
play_arrow

Јокиќ проговори за нападот врз Морис: Тоа беше глупав потег

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ направи голем скандал на натпреварот против Мајами Хит откако го нападна Маркиф Морис, а потоа изјави дека се чувствува лошо поради тоа.
Read more

НБА наложи задолжително вакцинирање за екипите од Њујорк и Сан Франциско

Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс, Њујорк Никс и Бруклин Нетс ќе мораат да се вакцинираат против коронавирус за да можат да настапуваат на натпреварите на домашен терен во новата сезона, објави денеска раководството на НБА лигата.
Read more

За прв пат во историјата на НБА, тројца Европејци во идеалната пeторка

Read more
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more

Путин со шампањ в рака објасни зошто нема да прекине со напади

Read more