НБА

play_arrow

Милвоки Бакс се новите НБА шампиони

Екипата на Милвоки Бакс рано утрово ги победи Феникс Санс на домашен терен со 105 : 98 и го освои шампионскиот трофеј во НБА-лигата.
Read more

Дончиќ, Паркер и Дурент на насловната на „NBA 2K22“

Кошаркарот на Далас Маверикс, Лука Дончиќ, кошаркарката на Чикаго Скај, Кендис Паркер, и ѕвездата на Бруклин Нетс, Кевин Дурент, ја имаат честа нивна фотографија да ја краси насловната на новата игрица „NBA 2K22“.
Read more
play_arrow

Милвоки ја прегази Атланта за израмнување на полуфиналната серија

Кошаркарите на Милвоки Бакс прославија рутиска победа против Атланта Хокс со резултат од 125:91 и израмнија на 1-1 во полуфиналната серија на Истокот.
Read more
play_arrow

Никола Јокиќ е МВП

Никола Јокиќ е прогласен за МВП на регуларната сезона во НБА лигата.
Read more
play_arrow

Богдановиќ незапирлив за Денвер

Јута Џез продолжува да гази во НБА, а ноќеска го среди и Денвер Нагетс во натпревар во кој брилјираше Бојан Богдановиќ.
Read more

Лилард: Кога е здрав, Дурент е најдобар играч во НБА

Кошаркарот на Портланд Треил Блејзерс, Демиен Лилард, го прогласи Кевин Дурент за најдобар играч во современата НБА.
Read more

Тејтум постави клупски рекорд

Кошаркарот на Бостон Селтикс, Џејсон Тејтум постигна 60 ноќеска во победата над Сан Антонио со 143:140 извојувана по продолжение.
Read more
play_arrow

Дејвис го одигра првиот натпревар по повредата во февруари

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Ентони Дејвис, се врати на теренот по 30 пропуштени натпревари поради повреда. Тој на натпреварот со Далас Маверикс (110:115) одигра 17 минути.
Read more
play_arrow

Кари го доби шутерскиот дуел со Тејтум, но не и победата

Кошаркарите на Бостон Селтикс го совладаа Голден Стејт Вориорс со 119:114, а натпреварот беше вистински шутерски двобој на најдобрите двајца играчи од овие екипи.
Read more

Гери Трент Џуниор испиша историја во НБА

Кошаркарите на Торонто триумфираа синоќа на гостински терен против Кливленд со 135:115 предводени од фантастичниот Гери Трент Џуниор, кој натпреварот го заврши со 44 поени и рекорден процент на реализација од 85 отсто.
Read more
play_arrow

Лејкерс ги реши Спарс и покрај расположениот Муреј

Актуелниот шампион триумфално се враќа од Сан Антонио, додека Бруклин и Атланта одиграа неверојатен натпревар со вкупно 286 поени.
Read more

Дерик Роуз повторно мета на Лејкерс

Л.А. Лејкерс не успеаја да се договорат за услугите на бекот на Детроит Пистонс Дерик Роуз на почетокот на годината, но според извор на НБА, во моментов има отворена врата за можен договор меѓу двата тима.
Read more
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Read more

Страшно невреме во Италија, град уништи стотици автомобили

Read more

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Read more