Netflix

filter

Дарко Периќ го украде вниманието на фестивалот во Венеција со шареното кимоно

Дарко Периќ e српски актер кој стана познат по улогата на Хелсинки во шпанската серија „La Casa de Papel“ (Money Heist). 
Read more

И Стивен Спилберг премина на Netflix

Иако режисерот Стивен Спилберг беше еден од противниците на филмови од стриминг сервисите во трката за Оскари, изгледа дека малку го омекна ставот по ова прашање.
Read more

Џенифер Лопес ќе игра во новиот филм „The Mother“ во режија на Netflix

Пејачката и актерка Џенифер Лопес се здружува со Netflix во акцијата со наслов „The Mother“ .
Read more
play_arrow

Официјален трејлер за „Ginny & Georgia“

„Ginny & Georgia“ е најновата сериска драма кој за месец дена ќе ја има својата премиера на Netflix.
Read more
play_arrow

Netflix и Apple сакаат да го откупат новиот филм за Џејмс Бонд за 600 милиони долари

Apple, Netflix и другите стриминг сервиси се заинтересирани да го откупат филмот „No Time to Die“, најновиот филм за Џејмс Бонд кој требаше да биде прикажан во април оваа година.
Read more
filter

Елизабет Дебики ќе ја игра принцезата Дијана во финалето на „The Crown“

Австралиската актерка Елизабет Дебики ќе ја игра Дијана, принцезата од Велс, во финалните две сезони на хит серијата „The Crown“ на Netflix.
Read more
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Цените на половните автомобили во Германија рушат рекорди

Read more

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more