Netflix

play_arrow

Објавен трејлерот за втората сезона на хит серијата „Lupin“

Netflix го објави трејлерот за втората сезона на хит серијата „Lupin“ која пристигнува на 11 јуни.
Read more

Дали Netflix навистина ги избриша сите филмови со Џони Деп?

Светските медиуми пренесуваат дека Netflix USA и Netflix Australia донеле одлука да не ги прикажуваат, односно да ги избришат од понудата сите филмови во кои игра Џони Деп.
Read more
play_arrow

Netflix објави тизер за серијата „Tribes of Europa“

„Tribes of Europa“ е нова германска серија која своето деби на ќе го има за некој месец.
Read more
play_arrow

Официјален трејлер за „The Ripper“

Приказна за модерниот Џек Мевосек кој пет години сеел страв и трепет во Северна Англија.
Read more
play_arrow

Дали Bly Manor ќе ги задоволи фановите на „The Haunting of Hill House“?

„The Haunting of Bly Manor“ е продолжение на хорор-серијата од 2018 година „The Haunting of Hill House“.
Read more
play_arrow

Излезе трејлерот за „Athlete А“

Netflix го објави официјалниот трејлер за документарниот филм „Athlete А“, снимен по вистинит настан за сексуалната злоупотреба на млади гимнастичарки од страна на нивнот тренер.
Read more
play_arrow

Ова беа најгледаните серии на Netflix за време на карантинот

Пред пандемијата многумина од нас одвај чекаа долг викенд за да се препуштат на лежење во пижами, јадење и гледање на омилената серија.
Read more
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more