Никола Јокиќ

play_arrow

Коби, спиј мирно, твоите желби се исполнети

Јанис Адетокумбо и Никола Јокиќ успешно ја завршија минатата сезона и го исполнија предизвикот поставен од покојниот Коби Брајант.
Read more

Нов трипл-дабл на Јокиќ, Харден сјаен за нов триумф на Бруклин

Копшаркарите на Денвер Нагетс го совладаа Орландо Меџик на гости со 110:99, а повторно одлична пратија имаше српскиот центар кој оствари нов трипл-дабл.
Read more
play_arrow

Дабл-дабл на Јокиќ за лесна победа на Денвер

Кошаркарите на Денвер Нагетс ги совладаа Њујорк Никс со 114: 89.
Read more
реклама

Нови протоколи за работа за кафетериите и рестораните

Read more

Најскапиот руски автомобил се распродаде за само неколку дена

Read more

Која е новинарката што го збуни Путин?

Read more

Претставени очила кои го прекриваат целото лице, би ги носеле ли?

Read more