Никола Јокиќ

Сега е официјално: Јокиќ против Дончиќ за титулата МВП

Никола Јокиќ, Лука Дончиќ и Шеј Гилџс-Александер се тројцата финалисти за титулата најкорисен играч (МВП) во НБА, додека Виктор Вембанјама е во игра за титулата дебитант на годината и најдобар дефанзивец.
Read more
play_arrow

Јокиќ не може секогаш да го спасува Денвер - изненадувачки пораз од Орландо

Никола Јокиќ продолжи со добрите игри во НБА лигата и постигна 29 поени, но неговиот Денвер Нагетс доживеа изненадувачки пораз против Орландо Меџик.
Read more
play_arrow

Дончиќ блескаше, Јокиќ разочара, но сепак го победи

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ имаше многу лоша поентерска вечер во победата над Лука Дончиќ, чиј дабл-дабл со 38 поени беше пиров.
Read more

Јокиќ како Џордан и Шек – кој ќе го дочува?

Поранешниот американски кошаркар и тренер Џорџ Карл го пофали Никола Јокиќ, центарот на Денвер Нагетс.
Read more
play_arrow

Незапирливиот Никола Јокиќ синоќа влезе во историјата на НБА

Кошаркарите на Денвер Нагетс синоќа ги победија Оклахома Сити Тандер со резултат 122:117, а Никола Јокиќ го оствари 78-от трипл-дабл во кариерата и се израмни со одличниот Вилт Чембрлеjн на шестото место на вечна
Read more
play_arrow

Леброн го стигнува Мелоун, Јокиќ тагува и покрај одличната партија

Ноќеска на НБА терените се одиграа дури 12 дуели, а на многу од нив имаше голема драма, а видовме и две продолженија.
Read more
play_arrow

Јокиќ со денови доминира во НБА: За 3 асистенции промаши трипл-дабл хет-трик

Кошаркарите на Денвер Нагетс победија во Сакраменто против Кингс со 106:100, а малку недостасуваше српскиот центар за само неколку дена да врзе три трипл-дабл настапи.
Read more

Јокиќ блесна во неговиот 500. натпревар во НБА

Никола Јокиќ и Лука Дончиќ одиграа нови одлични партии и со нови трипл-дабл ефекти ги предводеа своите тимови до победа.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more