Никола Јокиќ

play_arrow

Втор последователен трипл-дабл на Јокиќ во два дена, дабл-дабл на Дончиќ

Никола Јокиќ продолжува да блеска, па за два дена го забележа вториот последователен трипл-дабл. Добар беше и Лука Дончиќ кој запиша дабл-дабл.
Read more

Јокиќ го потпишува најголемиот договор во историјата на кошарката

Никола Јокиќ на крајот од оваа НБА сезона треба да го потпише најголемиот договор во историјата на кошарката.
Read more
play_arrow

Јокиќ повторно незапирлив, го оствари шестиот трипл-дабл во јануари

Денвер Нагетс ги совладаа Њу Орлеанс Пеликанс со 116:105 на гости, а српскиот кошаркар Никола Јокиќ уште еднаш потврди зошто е меѓу стартерите на претстојниот НБА Ол-стар.
Read more
play_arrow

Јокиќ повторно маестрален, Дончиќ потопен, Клиперс со неверојатен камбек

Доста богата вечер во НБА лигата каде веројатно највозбудливо беше во Детроит, Сан Франциско и Вашингтон.
Read more
play_arrow

Јокиќ израмни рекорд на живата легенда Кармело Ентони

Никола Јокиќ продолжува да руши рекорди. Вонсерискиот српски центар по десетти пат во кариерата е прогласен за најдобар играч на Западната конференција.
Read more
play_arrow

Страшна пресметка на Дончиќ и Јокиќ - почна со Карлеуша

Натпреварот со заврши со тоа што Србинот му подаде рака честитајќи му ја победата на Словенецот, иако постигна повеќе поени од него.
Read more
play_arrow

Јокиќ сo нов трипл-дабл го надмина легендарниот Лери Брд

Српскиот центар продолжи да остава трага во НБА откако во својот 60-ти трипл-дабл го престигна фамозниот Лери Брд на вечната листа.
Read more
play_arrow

Јокиќ проговори за нападот врз Морис: Тоа беше глупав потег

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ направи голем скандал на натпреварот против Мајами Хит откако го нападна Маркиф Морис, а потоа изјави дека се чувствува лошо поради тоа.
Read more
play_arrow

Денвер на крилјата на Јокиќ победи кај вицешампионот

Никола Јокиќ на одличен начин ја започна новата НБА сезона, водејќи го Денвер Нагетс до првата победа сезонава.
Read more
play_arrow

Како се одмара антиѕвездата Никола Јокиќ во Србија?

Никола Јокиќ пред една недела стана МВП во НБА лигата. Неговиот следен договор ќе биде најголемиот во историјата на кошарката.
Read more
play_arrow

Реакцијата на Јокиќ кога дозна дека е МВП

Никола Јокиќ е првиот српски кошаркар кој го доби признанието за најкорисен играч на најсилната лига во светот.
Read more
play_arrow

Дабл-дабл на Јокиќ, Дурент ѝ заби 42 поена на Индијана

По којзнае кој пат сјајниот Никола Јокиќ го предводеше Денвер до нова победа, а брилијантен настап имаше и Кевин Дурент.
Read more
реклама

Цел интернет пука сеир со роботот на Илон Маск 

Read more

Еврото зајакна, инфлацијата во еврозоната рекордна

Read more

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Емили Ратајковски го критикуваше филмот за Мерилин Монро: Правиме фетиш од женската болка

Read more