Никола Јокиќ

play_arrow

Денвер на крилјата на Јокиќ победи кај вицешампионот

Никола Јокиќ на одличен начин ја започна новата НБА сезона, водејќи го Денвер Нагетс до првата победа сезонава.
Read more
play_arrow

Како се одмара антиѕвездата Никола Јокиќ во Србија?

Никола Јокиќ пред една недела стана МВП во НБА лигата. Неговиот следен договор ќе биде најголемиот во историјата на кошарката.
Read more
play_arrow

Реакцијата на Јокиќ кога дозна дека е МВП

Никола Јокиќ е првиот српски кошаркар кој го доби признанието за најкорисен играч на најсилната лига во светот.
Read more
play_arrow

Дабл-дабл на Јокиќ, Дурент ѝ заби 42 поена на Индијана

По којзнае кој пат сјајниот Никола Јокиќ го предводеше Денвер до нова победа, а брилијантен настап имаше и Кевин Дурент.
Read more
play_arrow

Јокиќ повторно брилијантен, Дончиќ не се прослави

Српскиот кошаркар со сјајна партија му донесе триумф на Денвер над Сан Антонио, додека изненадување на вечерта е поразот на Далас кој со Дончиќ загуби од слабиот Хјустон.
Read more
play_arrow

Вечер на Јокиќ, Вучевиќ и Кари во НБА

Изминатава ноќ се одиграа осум натпревари, а ги одбележаа настапите на Јокиќ, Вучевиќ и Кари.
Read more
play_arrow

Роденденски трипл-дабл на Јокиќ

Кошаркарите на Денвер ја прекинаа лошата серија со победа над Кливленд, а Србинот Никола Јокиќ својот роденден го прослави со трипл-дабл.
Read more
play_arrow

Јокиќ делеше магични асистенции, трипл-дабл на Леброн

Лејкерс ја победија Оклахома дури по продолженија, додека Милвоки триумфираше над Денвер и покрај одличната партија на Никола Јокиќ.
Read more

Јокиќ слави јубилеј: Пред него е само една легенда во историјата на НБА

Никола Јокиќ, ѕвездата на Денвер Нагетс, ќе го прослави својот голем јубилеј на натпреварот против Сан Антонио.
Read more
play_arrow

Дончиќ го доби Јокиќ, дабл-дабл за двајцата

Неизвесен натпревар кој заврши дури по продолженија одиграа Денвер и Далас, а балканските кошаркари ја одбележаа вечерта бркајќи се со учинокот.
Read more
play_arrow

Пола кило бурек и два литра „кока кола“ – ова беше исхраната на Јокиќ пред да стане НБА ѕвезда

Мишко Ражнатовиќ, менаџерот на српскиот кошаркар Никола Јокиќ, раскажува како од просечен играч направил НБА ѕвезда и дека не можел ни да замисли дека толку брзо ќе направи ваква кариера.
Read more

Лејкерс ја менуваат стратегијата поради Јокиќ

Тренерот на Лос Анџелес Лејкерс, Френк Вогел, е воодушевен од играта на центарот на Денвер, Никола Јокиќ.
Read more
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more

Путин со шампањ в рака објасни зошто нема да прекине со напади

Read more