Никола Тесла

filter

Среќен роденден, Никола Тесла

На денешен ден, 10 јули 1856 година е роден Никола Тесла, еден од најголемите умови на 20 век.
Read more

Чиј е Никола Тесла?

Белград, 8 мај 2020 (МИА) – Српскиот министер за култура и информирање Владан Вукосављевиќ, реагираше денеска по повод податоците за Никола Тесла на веб-страницата на Европската унија, изјавувајќи дека станува збор за „безброј пати повторе
Read more
реклама

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more

Ако епидемиолошката слика е стабилна, во ноември ќе се дозволи физичко присуство во училиштата

Read more

Мајмун украл телефон и си правел „селфи“

Read more