Nissan

filter

Познато кога ќе биде претставен новиот Nissan Z

Премиерното претставување на долгоочекуваниот наследник на спортските модели на Nissan од Серија З ќе се одржи во Њујорк.
Read more
filter

Претставен новиот Nissan Patrol Nismo со 428 КС

Nissan го претстави новиот Patrol Nismo.
Read more
filter

Nissan го претстави електричниот зимски кампер е-NV200

Компанијата Nissan претстави нов концепт, а тоа е потполно електричен зимски кампер.
Read more
filter

Nissan ги откри првите детали за новиот Qashqai

Компанијата Nissan се подготвува за претставување на новата генерација на моделот Qashqai, а сега ги открија и клучните детали.
Read more
filter

Nissan 300ZX од 1990 година се продава со иста цена како новиот модел 370Z

Примерокот од моделот на Nissan oд 1990 година се продава со иста цена како новиот модел 370Z. Минатата недела Nissan Z Proto е претставен во форма на концепт, но наскоро ќе започнат со негово производство.
Read more
filter

Nissan го откри изгледот на долгоочекуваниот наследник на моделот 370Z

Концептот за Nissan Z Proto е инспириран од легендарниот модел 240Z, а долгоочекуваниот наследник на спортскиот модел 370Z во продажните салони се очекува во средината на наредната година.
Read more
filter

Новиот Nissan GT-R R35 Final Edition ќе развива 710 КС

370Z и GT-R се најстарите модели на Nissan кои сè уште се продаваат, а
Read more
play_arrow

Како звучи Nissan Skyline R32 GT-R со 1.200 коњски сили?

Nissan Skyline GT-R е легендарен модел сам по себе, а особено под ознаката R32.
Read more
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more