НХЛ

play_arrow

Колорадо се избори за мајсторка со Далас

Колорадо Аваланш со 4:1 го преслуша Далас Старс и се избори за мајсторка на патот кон полуфиналето во Западната конференција од Стенли купот.
Read more

НХЛ и здружението на играчи се согласија за планот за продолжување на сезоната

Најсилната светска хокеарска лига во светот и Националната асоцијација на играчи на лигата (НХЛПА) постигнаа прелиминарен договор за планот за продолжување на сезоната.
Read more
Дали е ова најинтересниот судија?

Дали е ова најинтересниот судија?

Вес МекКоли е канадски судија во хокеј на мраз познат по драмата која ја внесува во натпреварите кога ги носи одлуките на мразот.
Read more
реклама

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Топ 5 новитети во iOS 14 за iPhone кои мора да ги пробате

Read more

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Read more

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more