нокаут

play_arrow

Млад колумбиски боксер почина по нокаут

Луис Кинонес (25) беше ново име во светот на боксот кој борбата ја плати со живот. 
Read more
play_arrow

Поранешниот најсилен човек во светот со нокаут го онесвести противникот

Полскиот ММА борач Мариуш Пуџановски спектакуларно го нокаутираше Михал Матерла на KSW  70 настанот одржан во Полска.
Read more
play_arrow

Вознемирувачка глетка: Чендлер со редок нокаут го „згасна“ легендарниот Фергусон

Мајкл Чендлер синоќа среде главната програма на настанот UFC 274 на фантастичен начин го совлада легендарниот Тони Фергусон благодарение на неверојатен нокаут.
Read more
play_arrow

Нокаутот на годината „падна“ синоќа во Лондон

Моли МекКен на УФЦ настан во 02 Арената во Лондон славеше со потег кој многумина го прогласија за најбрутален, брилијантен „нокаут на годината“, пишува Insider.
Read more
play_arrow

Вознемирувачка снимка: Индонезиски боксер почина по брутален нокаут

Индонезискиот боксер Херо Тито почина на 35 години по пораз со нокаут во текот на борба за титула на државен првак.
Read more
play_arrow

Двоен нокаут: И двајцата соперници паднаа во исто време

Борачки судир на двајца ривали на меч одржан во Тајланд заврши со исход што ретко се гледа и во кој не беше можно да се прогласи победник.
Read more
play_arrow

Боксер од Зимбабве почина по страшен нокаут

Боксер од Зимбабве почина во понеделникот од последици на тежок нокаут и удар што го доби во главата по борбата во саботата.
Read more
play_arrow

Масовна тепачка во Узбекистан: Фудбалер нокаутираше судија

Во понеделникот се одигра одлучувачки натпревар за пласман во највисокиот ранг на узбекистанскиот фудбал меѓу Нетфчи и Турон (0:1).
Read more
play_arrow

Најбрзиот нокаут во историјата на боксот без ракавици

Изминатиот викенд се случи најбрзиот нокаут во историјата на сè популарниот боречки спорт, бокс без ракавици.
Read more
play_arrow

Нокаут на годината

УФЦ имаше помалку популарна програма во саботата на својот Fight Island, но тоа не ги спречи борачите да пружат борба каква што може да се види еднаш годишно.
Read more
play_arrow

УФЦ нокаут како на Зангиеф од Street Fighter

ММА борачот Бенеил Дариуш го нокаутираше неговиот противник Скот Холцман во првата рунда, за само 25 секунди и тоа со маестрален потег.
Read more
play_arrow
filter

Фергусон објави фотографија од болница откако прими 100 удари во глава

УФЦ борачот Тони Фергусон беше поразен на УФЦ 249 од Џастин Геjџи со технички нокаут во петтата рунда, а по борбата Американецот заврши во болница.
Read more
реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more