Nuance

Microsoft ја купува компанијата за препознавање говор Nuance за 16 милијарди долари

IT гигантот подготвува уште едно големо преземање за само неколку месеци.
Read more
реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more