офсајд

play_arrow

По спорниот гол на Мбапе: УЕФА бара промена на офсајд правилото

Шефот судискиот оддел при УЕФА, поранешниот италијански судија Роберто Розети, изјави дека има намера да го промени правилото во врска со офсајдите, така што тоа ќе биде повеќе во духот на играта.
Read more

Дали е ова најлошата одлука во историјата на фудбалот?

Една од одлуките на ВАР технологијата од натпревар во Премиер лигата уште еднаш го привлече вниманието на јавноста.  
Read more
реклама

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Read more

Бил Гејтс: Можеби нѐ чека уште посмртоносен вирус, треба да се подготвиме

Read more

Како да забележите дека некој маж е вљубен во вас?

Read more

Зошто ме извади? - Рангник откри што му рекол нервозниот Роналдо

Read more