Оле Гунар Солскјер

Роналдо се збогува со Оле: Беше мој напаѓач... беше мој тренер

Велеа дека еден од главните поборници за заминување на Солскјер од Манчестер Јунајтед е Кристијано Роналдо. Но, денешната негова емотивна порака фрли сенка на таквите тврдења.
Read more

Солскјер доби отказ

Read more

Солскјер задоволен од триумфот над Тотенхем

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер изрази задоволство од саботниот триумф од 3:0 на гостувањето кај лондонски Тотенхем, оценувајќи дека неговите фудбалери одиграле брилијантен натпревар.
Read more

Sky Sports: Манчестер Јунајтед нема да го отпушти Солскјер

Read more

Локални медиуми: Солскјер ќе добие отказ пред почетокот на викендот

Тренерот на Манчестер Јунајтед Солскјер може да добие отказ во текот на оваа недела, пишува локалниот Manchester Evening News.
Read more

Солскјер не помислува на оставка: Многу направив за сега да се откажам

Предводникот на Манчестер Јунајтед е цел на критики повеќе од било кога, но смета дека откако е на клупата направил премногу за едноставно да се откаже.
Read more
play_arrow

Солскјер: Ако некој сака да го критикува Роналдо, нека го изгледа натпреваров

Предводникот на Манчестер Јунајтед беше полн со пофалби по вчерашниот неверојатен пресврт против Аталанта, особено кон својот најскап фудбалер.
Read more

Солскјер не лета во облаци: Синоќа за малку ќе добиев отказ

Предводникот на „Црвените ѓаволи“ седи мирно на земја и покрај одличниот старт на новата сезона на неговиот тим и ентузијазмот дека конечно ќе се бори за титулата.
Read more
play_arrow

Солскјер му ја честиташе шампионската титула на Манчестер Сити

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер на градскиот ривал Манчестер Сити им ја честита новата шампионска титула во Премиер лигата.
Read more

Солскјер: Имаме еден од најдобрите голмани во светот

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер го пофали настапот на Давид де Хеа на реваншот од полуфиналето на Лига Европа против Рома.
Read more

Солскјер: Не ми се допадна концептот на Супер лигата

Менаџерот на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер, изрази денеска задоволство од неуспехот на европската Супер лига, истакнувајќи дека е против клупски натпреварувања од затворен тип.
Read more
play_arrow

Солскјер со нетрпение ги очекува натпреварите со Рома

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер, откако синоќа ја совлада Гранада во реванш четвртфиналето од Лига Европа (2:0), изјави дека со нетрпение ја очекува пресметката со Рома.
Read more
реклама

Русија го враќа ударот: Ќе носи војска на Куба и во Латинска Америка

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Пукање во Украина: Војник со „калашников“ уби 5 чувари во воена фабрика

Read more

Најочигледниот знак дека ви треба повеќе витамин Д

Read more