омикрон

Дали треба да причекаме со бустер дозата дозата додека не стигне вакцината против омикрон?

Pfizer и BioNTech во вторникот објавија дека започнуваат клиничко испитување на вакцината против омикрон варијантата на коронавирус, а Moderna во средата потврди дека нејзините клинички испитувања на вакцината про
Read more

Омикрон стана доминантен во Германија, соборен рекордот на новозаразени

Омикрон сојот се смета за полесно пренослив, но и помалку опасен во поглед на тежок облик на болеста и потреба од хоспитализација.
Read more
реклама

Џамија во Берлин развеа знаме со виножито

Read more
Фото: Кајгана

Размислувате да земете кредит – каква каматна стапка да изберете: фиксна или променлива?

Read more

НБА ѕвездата Бриџис брутално ја претепал сопругата

Read more

За власта новиот предлог ги содржи сите наши барања и забелешки, опозицијата излегува на протест

Read more