оперативен систем

Милиони Android смартфони пред голем проблем - Дали е вашиот меѓу нив?

Корисниците на постари телефони со Android оперативен систем често имаат проблеми затоа што нивните уреди се премногу застарени за некои услуги.
Read more

Одбива да замине во историјата: Дали Windows 7 уште е вашиот прв избор?

Microsoft цврсто го држи пазарот во свои раце кога станува збор за оперативните системи, а за тоа не е заслужен само Windows 10.
Read more
play_arrow

Што е најинтересно меѓу новитетите во Android 11?

Android 11 официјално беше пуштен на 8 септември како 18-та верзија на Android мобилниот оперативен систем.
Read more
play_arrow

Стигна новиот iOS 14 софтвер за уредите на Apple

Apple денеска го пушти новиот iOS 14 софтвер на сите поддржани iPhone уреди.
Read more

Дали Windows 10 треба да биде бесплатен за сите?

Microsoft не планира да прави нови оперативни системи, па наместо тоа само ќе објавува ажурирања за Windows 10 двапати годишно.
Read more
реклама

Таксист нашол 300.000 евра и му ги вратил на сопственикот

Read more

Генијален трик за возачи: Одмрзнете ги прозорците за 10 секунди

Read more

Ова се најдобрите серии во последните 10 години

Read more

Филипче: Вратени на работа 40 медицински сестри

Read more