Општина Центар

Кога институциите молчат, царуваат моќниците: Уште една зграда ќе никне спроти Холидеј Ин

Граѓанската иницијатива и советничка листа во Општина Центар, Шанса за Центар, остро реагира на изздавањето довола за изградба на нова зграда спроти Холидеј Ин.
Read more

Како се станува директор на ПОЦ?

Граѓанската иницијатива Шанса за Центар остро реагира на нетранспарентното објавување оглас за работното место директор на Јавното претпријатие Паркинзи на Општина Центар.
Read more

Бесплатен паркинг во Општина Центар за време на велигденските празници

Паркирањето во Општина Центар за време на велигденските празници ќе биде бесплатно за сите граѓани.
Read more
реклама

Дијагнозата на рак повеќе не е смртна казна, 60% од случаите немаат јасна причина

Read more

Кина се закани дека ќе преземе акција откако САД го соборија балонот

Read more

Twitter пукна од смеа за фотката на Ендрју Тејт со коса

Read more

Синоќа се случи еден од најспектакуларните нокаути досега

Read more