пандемија

Германија планира да ги укине повеќето мерки во март

Германскиот канцелар Олаф Шолц и федералните лидери треба да се сретнат в среда за да разговараат за можното олеснување на ковид мерките.
Read more
play_arrow

Хаос во Отава: Камионџиите протестираат против задолжителното вакцинирање

Сè уште трае големиот протест на канадските возачи на камиони против задолжителните вакцини при преминување на американско-канадските гранични камиони, организирани во форма на колони камиони кои пристигнаа во гла
Read more

Бил Гејтс: Можеби нѐ чека уште посмртоносен вирус, треба да се подготвиме

Основачот на Microsoft, Бил Гејтс, ги повика богатите земји да инвестираат милијарди долари во развој на вакцини за да можеме да се подготвиме за следната глобална епидемија.
Read more

Страв од корона: Зошто не треба со денови да се затворате дома?

Иако мерките за заштита од коронавирус налагаат да носиме маски и на отворено и да го ограничиме бројот на луѓе со кои сме во контакт, пасивното седење дома по цел ден, особено ако домот е и ваша канцеларија во мо
Read more
реклама
Фото: Кајгана

Размислувате да земете кредит – каква каматна стапка да изберете: фиксна или променлива?

Read more

Џамија во Берлин развеа знаме со виножито

Read more

НБА ѕвездата Бриџис брутално ја претепал сопругата

Read more

Најсмешниот виц во светот, научно докажано

Read more