Пеп Гуардиола

Daily Mail: Пеп си оди од Сити, неколку кандидати за негов наследник

Според англиските медиуми, каталонскиот фудбалски стручњак Жузеп Гуардиола следното лето ќе го напушти Манчестер Сити.
Read more

Пеп: Во кој било друг спорт ќе победевме

Пенал рулетот им пресуди на фудбалерите на Манчестер Сити. Актуелните европски шампиони испаднаа од Реал Мадрид во четвртфиналето во Лигата на шампионите. По оние 3:3 во Мадирд, реваншот во Манчестер заврши 1:1.
Read more
play_arrow

Си биле еднаш Пеп и играчите Сволази и Гравенер од Ливерпул

Манчестер Сити и Ливерпул денеска на стадионот „Етихад“ играат големо дерби на англискиот лига, а фудбалските фанови ги насмеа гафот на Жузеп Гуардиола на прес-конференцијата пред натпреварот.
Read more

Пеп: Баџо е најталентираниот фудбалер со кој сум играл

Стратегот на Манчестер Сити откри кого смета за најталентиран играч со кој играл за време на својата играчка кариера.
Read more

Пеп откри што им рекол на играчите на Сити на полувремето против Звезда

Фудбалерите на Манчестер Сити синоќа ја победија Црвена звезда со 3:1 и комплетен пресврт во првото коло од Лигата на шампионите на УЕФА.
Read more
play_arrow

Пеп доби казна за паркирање, па на сообраќаецот му побара пари за селфито

Тренерот на Манчестер Сити повторно е хит на социјалните мрежи.
Read more
play_arrow

Пеп не верува дека може да се одбрани триплета

Тренерот на Манчестер Сити долго го чекаше трофејот во Лигата на шампионите со овој клуб, а конечно го освои победувајќи го Интер во финалето во јуни.
Read more
play_arrow

Пеп: Ако вака го надополнуваат времето ќе се игра до 9 часот наутро

Манчестер Сити го загуби третиот Комјунити шилд во низа, овој пат против Арсенал. Во претходните две години загубија од Лестер и Ливерпул, но губењето на овој трофеј не значи ништо за Пеп Гуардиола.
Read more
play_arrow

Пеп: Го испија цел алкохол, па покажаа зошто се шампиони

Предводникот на „Граѓаните“ му честиташе на Брајтон за ремито против старо-новиот шампион, но и ги пофали своите играчи.
Read more

Пеп за паузата на Холанд поради СП: Се надевам нема многу да јаде и пие

Норвешкиот голгетер месец дена ќе биде без професионален фудбал бидејќи неговата репрезентација не обезбеди пласман на завршницата во Катар.
Read more

Сити ја засилува одбраната: Пеп го бара хрватскиот презимењак

Манчестер Сити летово би можел да доведе уште едно големо засилување и тоа во дефанзивниот дел на тимот.
Read more

Пеп се жали: Сите навиваат за Ливерпул пред Сити

Со предност од 3 бода и исто толку кола до крајот на сезоната во Премиер лигата, Манчестер Сити е на добар пат да ја одбрани титулата пред Ливерпул.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more