пилешко

play_arrow

Рецепт на денот: Бело месо во ароматичен сос

Не е едноставен рецепт, но е превкусен. Одличниот спој на намирници на белото месо ќе му даде неверојатна арома. Ова е ручек што ќе сакате повторно за брзо да го направите.
Read more

Рецепт на денот: Плескавици од бело месо и тиквички

Брз и лесен летен ручек, а вкусен за целото семејство.
Read more

Пилешко во бел сос со спанаќ

Направете пилешко на малку поинаков начин, меки филети во совршен сос од млеко и спанаќ.
Read more
play_arrow

Најевтин рецепт за бело месо - сочно и ароматично за половина час

За ручек послужете вкусно бело месо маринирано во сос од магдонос.
Read more

Докопан во сос од бело вино и сенф

Сочно месо што се распаѓа - докопанот крчкајте го во сос од вино и сенф.
Read more

Идеја за ручек: Пилешко со 4 сирења

За ручек ви предлагаме да направите совршено пилешко со четири видови сирења и кашкавали. Преубав вкус, а подготовката никогаш полесна кога станува збор за ваков тип на јадење.
Read more
play_arrow

Американски рецепт за бенг бенг крилца

За ручек ви предлагаме да подготвите крцкави и сочни крилца со вкусен сос со зачини - на американски начин.
Read more

Сочно пилешко во маринада со босилек и лук

За прилог ви предлагаме пире од компири или варен ориз и салата од свежа зелка.
Read more

Рецепт на денот: Пилешко во кефир и сенф

Вакво сочно пилешко можеби никогаш не сте пробале - има богат вкус што ќе ве освои.
Read more
play_arrow

Гурмански специјалитет: Похувано бело месо со раскошно полнење

За ручек предлагаме да направите најдобро до сега похувано бело месо полнето со варени јајца, кашкавал и шунка.
Read more
play_arrow

Роловано пилешко со компири, сенф и лук

Пилешкото е секогаш вистински избор, бидејќи може да се подготви на милион начини. Денеска претставуваме одличен предлог за семеен ручек.
Read more
play_arrow

Оброк салата со пилешко и печурки

Јадење што е популарно во целиот свет, одлично е за кога се брзате, потребни се само неколку состојки.
Read more
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Илон Маск го исмева Зеленски кој бара помош за одбрана од руската агресија

Read more

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Read more

Голем месечен хороскоп за октомври: Кој ќе доживее трансформација на годината?

Read more