пилешко

Најголемите грешки при готвење пилешко

Пилешките гради се еден од најздравите протеини што можете да ги јадете. Покрај тоа, тие имаат и многу витамини Б и Д, калциум, железо и цинк.
Read more

Пилешко во сос од домати - како пица

Денес за ручек направете го највкусното бело месо во сос од домати и состојки како за пица.
Read more

Крцкаво однадвор, меко одвнатре: Најдобриот рецепт за пилешко во бел сос

Не сте сигурни што да подготвите за ручек? Пилешкото е секогаш добро решение, особено ако се комбинира со компири.
Read more

Рецепт на денот: Пилешко на шпански начин

Ако сакате да го пробате пилешко месо на малку поинаков начин, во овој рецепт месото е во комбинација со лут ајвар и сладок мед.
Read more

Рецепт на денот: Пилешко со зеленчук и рузмарин

Посебна нота на ова јадење даваат рузмаринот и сокот од портокал.
Read more

Ручек за 20 минути: Сочно пилешко со зеленчук

Доколку сакате набрзина да зготвите ручек, а да биде и вкусен и богат, тогаш овој рецепт за пилешко е токму она што ви треба.
Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Пилешки шиш ќебап

Што вкусно да зготвите денес? Пробајте го овој рецепт за пилешки шиш ќебап – лесно, брзо и вкусно јадење. Најдобро од сѐ е што може да ги направите шиш ќебапите во тавче на рингла. Послужете со обилна свежа сезонска салата. На здравје!
Read more

Идеја за ручек: Полнето пилешко

Кога не сте сигурни што да зготвите за ручек – пилешкото месо е најдобар избор.
Read more
реклама
Тајните на една држава: Зошто Финска е меѓу најуспешните земји во светот?

Тајните на една држава: Зошто Финска е меѓу најуспешните земји во светот?

Read more
Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Како на филм: Воз предизвикал уривање на дел од мост и се запалил

Read more

Историски преседан во Лигата на шампиони

Read more