појадок

filter

Што да се јаде во процесот на слабеење? Најдобри намирници за појадок со висока содржина на протеини

Многу традиционални опции за појадок, како што се тост, житарици и разни печива се богати со јаглехидрати, а имаат малку протеини.
Read more

Нутриционистите тврдат: Ова е најздравиот појадок во светот

Нутриционистите препорачуваат да го започнете денот со чаша млака вода со лимон, но што е најдобро да јадете потоа? Експертите за исхрана тврдат дека го пронашле најздравиот појадок на светот.
Read more

Појадок кој се јаде само 3 пати неделно: Го обновува телото и ги топи масните наслаги

Овој едноставен рецепт ќе ви помогне целосно да го исчистите телото од насобраните токсини, да го забрзате метаболизмот и да го решите проблемот со запек.
Read more
play_arrow

Дали треба да вежбате пред или после појадокот?

Оваа дилема отвора дискусии меѓу нутриционистите, фитнес експертите и лекарите со години – дали да вежбате пред или после утринскиот оброк?
Read more

Рецепт за совршен појадок: Овесна каша со лешници и цимет

Здрав појадок за одличен почеток на денот.
Read more
play_arrow

Пoјадок за шампиони: Зошто треба да јадете две јајца наутро?

Некои луѓе одбегнуваат да јадат јајца поради погрешното верување дека содржат многу холестерол. Меѓутоа, докажано е дека холестеролот во јајцата не е штетен по здравјето.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more