полициски час

Полициски час од полноќ до 4 часот наутро, дел од ковид-центрите затворени

Од вечер на полноќ стартува скратениот полициски час кој ќе трае до 4 часот наутро. Со одлука на Владата во вторникот, рестриктивните мерки се олабавуваат до 18 мај.
Read more

Денеска без полициски час, од утре ќе трае четири часа

Полициски час денеска ќе нема поради верскиот празник Рамазан Бајрам, а веќе од утре тој ќе биде скратен и ќе трае од полноќ до 4 часот наутро.
Read more

Од денеска полициски час од 23 до 5 часот

По препорака на Комисијата за заразни болести, поради стивнувањето на епидемијата во земјава, Владата донесе одлука наместо од 21 часот, полицискиот час од денеска да започнува од 23, а ќе трае до 5 часот.
Read more

Полициски час нема да има само вечерва, од утре повторно забрана

Полицискиот час за Велигден нема да важи само вечерва, иако голем дел од граѓаните мислат дека слободно ќе можат да се движат и во сабота и во недела.
Read more

За Велигден и Бајрам да нема полициски час, најави Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче најави дека за Велигден и Бајрам нема да има полициски час.
Read more

Рестриктивни мерки и во следните седум дена, препорача Комисијата за заразни болести

Read more

Затворени угостителските објекти, продолжен полицискиот час

Од денеска до 20 април ќе бидат затворени сите угостителски објекти низ државата, како и рестораните и кафитериите во хотелите, мотели, хостели, пансиони и други објекти за сместување.
Read more

Домашните миленици ќе можат да се изнесат од 22 до 23 часот

Домашните миленичиња (кучиња) сите граѓани кои живеат во станбени објекти за колективно домување, ќе можат да ги изнесуваат надвор во вечерните часови почнувaјќи од 22:00 до 23:00 часот, најмногу до 100 метри од објектот каде живеат.
Read more

Двонеделен полициски час од 20 часот, од утре за гости се затвораат и угостителските објекти

Се заоструваат рестриктивните ковид-мерки – полицискиот час наместо од 22 во наредните две недели ќе почнува од 20 часот, а од утре за гости се затвораат сите угостителски објекти, како и угостителскиот дел од обложувалниците.
Read more

11 прекршувања на забраната за движење, 499 казни за неносење маска

Read more

Полицискиот час од 22 до 5 часот останува во сила до 6 април

По препорака на Комисијата за заразни болести, Владата донесе одлука да биде продолжена актуелната мерка за забрана и посебен режим на движење на граѓаните на целата територија на државата во временскиот период од 22:00 часот до 05:00 часо
Read more

Полицискиот час продолжува до 6 април

Read more
реклама

Најдобри во зодијакот - и астролозите бираат да им се родат децата во овој знак

Read more

Како изгледаат снимки на белите дробови од вакциниран и невакциниран ковид пациент?

Read more

Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Read more

Болдвин нишанел кон камера кога ја усмртил Хачинс

Read more