полициски час

Владата ќе носи одлука за олабавување на рестриктивните мерки

Скратен полициски час, работа на угостителските објекти во отворените делови до 23:30 часот и отпочнување со работа на вежбалните, фитнес центрите и теретаните, се дел од олабавените рестриктивни мерки што Главниот координативен кризен шта
Read more

Девет лица ќе платат 100 дневни глоби од по 20 евра за непочитување на полицискиот час

Основното јавно обвинителство Скопје до надлежниот суд поднесе предлози за издавање казнени налози против вкупно девет лица за кривично дело  „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.
Read more
play_arrow

Полицискиот час не го почитувале 11 лица, 558 санкции за неносење маска

Од 22 часот ноќеска до 05 часот изутринава констатирано е дека 11 лица не ја почитувале забраната за движење, информираа денеска од МВР.
Read more
play_arrow

20 прекршувања на забраната за движење, 417 санкции за неносење маска

Од 22 часот синоќа до 05 часот изутринава констатирано е дека 20 лица не ја почитувале забраната за движење.
Read more
play_arrow

15 прекршувања на забраната за движење, 393 санкции за неносење маска

Од 22 часот ноќеска до 05 часот изутринава констатирано е дека 15 лица не ја почитувале забраната за движење.
Read more

Триесет и две лица не ја почитувале забраната за движење

Триесет и две лица не ја почитувале забраната за движење во изминатото деноноќие, соопшти МВР.
Read more

Спасовски: Полицискиот час мора во целост да се спроведе, отстапки нема да има за никого

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, кој синоќа беше во обиколка на неколку пункта за да види како се спроведува полицискиот час, порача дека оваа рестриктивна мерка мора во целост да се спроведе и оти нема да има отстапки за н
Read more

Како да пријавите семејно насилство за време на полицискиот час?

Скопје, 10 март 2021 (МИА) – И за време на полициски час, жртвите на родово базирано или семејно насилство ќе можат да пријават на 192, СОС линиите, во Центрите за социјална работа или најблиската полициска, инфор
Read more
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Read more

Страшно невреме во Италија, град уништи стотици автомобили

Read more

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Read more