полициски час

Продолжува мерката за полициски час, активни 15.131 случаи на COVID-19

Полицискиот час од 22 до 5 часот, кој истекуваше денеска, ќе продолжи да важи.
Read more

МЗ: Полицискиот час ќе продолжи

Полицискиот час од 22 до 5 часот ќе продолжи, а во текот на неделава ќе се разгледа епидемиолошката состојба и ќе се утврди дали е потребно воведување дополнителни рестриктивни мерки, информираат за МИА од Министерството за здравство.
Read more

Санкционирани 513 за неносење маска, 13 го прекршиле полицискиот час

Полицијата и натаму продолжува да се бори со несовесните граѓани, а сега откако е на сила и полицискиот час се забележуваат казнувања и поради прекршување на оваа мерка.
Read more

Приведен тетовец кој за време на полицискиот час предизвикал експлозија

Полицајци вчера околу 23 часот фатиле 26-годишник во Тетово откако со импровизирана направа предизвикал експлозија.
Read more

Регистрирани 29 прекршувања на забраната за движење, 544 казни за неносење маска

Дваесет и девет лица не ја почитувале забраната за движење во изминатото деноноќие во периодот од 22:00 до 05:00 часот, а 18 од нив биле на територијата на Скопје, соопшти МВР.
Read more

Продолжуваат да важат само ланските дозволи за движење за службени потреби

Министерството за информатичко општество и администрација соопшти дека од дозволите за движење за време на полициски час кои ги издаде во текот на минатата година, продолжуваат да важат само дозволите издадени на барање на правни лица/инст
Read more

Од денеска до 22 март полициски час од 22 до 5 часот

На предлог на Комисијата за заразни болеси со цел да се спречи натамошен пораст на бројките на заболени и хоспитализирани од COVID-19 Владата одлучи од денеска до 22 март биде воведен полициски час што ќе трае од 22 часот вечерта до 05 час
Read more

Владата денеска ќе одлучува за полицискиот час во времетраење од две недели

Владата денеска на седница треба да одлучува по предлогот на Министерството за здравство и Комисијата за заразни болести за воведување полициски час од 22:00 часот навечер до 5:00 наутро на територија на цела држава.
Read more
play_arrow

Хаос во Неапол по воведување на полициски час

Стотина демонстранти вчеравечер излегоа на улиците на Неапол и се соочија со полицијата поради воведување на полициски час и најавениот карантин.
Read more

Тетовец нападнат од соседи бидејќи ги предупредил дека го кршат полицискиот час

Тетово, 8 јуни 2020 (МИА) – Тетовец бил нападнат откако предупредил соседи пред зградата дека го нарушуваат јавниот ред и мир и полицискиот час.
Read more

Скопјанец нападнал службени лица и се обидел да бега за време на полицискиот час

Read more

155 приведени во првите 24 часа од враќањето на рестриктивните мерки

Скопје, 6 јуни 2020 (МИА) – Во првите 24 часа од враќањето на рестриктивните мерки, регистрирани се 481 прекршоци кај лица кои не носеле лична заштита, а 155 се приведени од 203 лица кои не ја почитувале  забраната за движење.
Read more
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more