породување

play_arrow

Кога може да почнете со вежбање по породувањето?

Враќањето на тренинг по породувањето или допрва почнување со тренинзи со цел да слабеете или да ги зацврстите мускулите, отвора многу прашања за многу нови мајки.
Read more
play_arrow
filter

Редок случај: Близначка се роди во недопрена амнионска кеса

Редок настан се случи во болница во градот Винарос, во провинцијата Кастелон, во источниот шпански регион Валенсија.
Read more
play_arrow

Едно во 80.000: Објавена снимка со бебе што се роди во водена обвивка

Жените кои се породиле и секој кој присуствувал на породување знае колку е магично доаѓањето на сосема нов живот во светот.
Read more

Болки по породувањето: Што ги предизвикува и како да ги ублажите?

Бременоста е различно искуство за секоја жена, а истото важи и за породувањето.
Read more
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more